Říjen 2014

Novinky, které mne zaujaly 1/2014

27. října 2014 v 20:54 | Ducii |  Novinky
Rozhodla jsem se zpětně prolistovat letošní knižní novinky a co mne v nich zaujalo. Níže krátký seznam z lednových knih. Postupně se propracuju dál:-)

Srebrenica - A. Dorin - profil čbdb
"...Dorinova kniha je jedinečným svědectvím o manipulacích a lžích, na nichž se zprávy o "největším masakru v Evropě od konce 2. světové války" zakládají. Přináší také u nás dosud nepublikované detaily o sadistických postupech a rozsudcích bez důkazů tzv. Tribunálu pro bývalou Jugoslávii (ICTY) v Haagu."
Můj názor: Vypadá to na velmi kontroverzní knihu, kterou asi budu chtít vzteky při čtení rozkousat, ale jsem docela zvědavá. Popírání holocaustu je dost evergreen, s popíráním Srebrenici jsem se ještě nesetkala, pomineme-li samotné pachatele.

Cartier na Pražském hradě

25. října 2014 v 20:09 | Ducii |  Další
Profil na čbdb
Podtitul: Síla stylu
Vydání: Správa Pražského hradu 2010
Počet stran: 320

K této knize jsem se dostala z pracovních důvodů. Do té doby jsem vůbec nevěděla, že nějaká taková kniha existuje a kdybych to věděla asi bych po ní sáhla dříve. Ne nadarmo se totiž Cartierovi přezdívá "Klenotník králů".

Dopisy Malých žen

22. října 2014 v 16:50 | Ducii |  Světová beletrie
Profil na čbdb
Autorka: Gabrielle Donnelly
Vydání: Knižní klub 2011
Počet stran: 319

Nedávno jsem míjela knihkupectví Levné knihy a jelikož jsem měla trochu času, zašla jsem se tam podívat. A objevila jsem dva skvosty: Dopisy Malých žen a Byla jsem svědkyní vraždy za cti. Jedna kniha stála 29 Kč, druhá 39 Kč. Tomu se nedalo odolat, takže při cestě zpět jsem do knihkupectví vběhla znovu a knížky koupila.

Jizvy na duši

19. října 2014 v 18:45 | Ducii |  Podle skutečné události
Profil knihy na čbdb
Autorka: Sameen Ali
Vydání: Víkend 2010
Počet stran: 302

Znáte to - jdete do knihovny pro určitou věc a neměli byste se moc poohlížet po dalších knihách, protože na to zrovna není čas. Jenže ono to chvíli trvá, než Vám tu knihu přinesou ze skladu a tak nahlédnete do jedné přihrádky.. a místo jedné knihy si odnášíte tři.

Jizvy na duši jsem si chtěla přečíst již nějaký ten pátek, takže když jsem knihu v knihovně viděla, tak touha byla silnější než rozum a knížka putovala se mnou domů. A během víkendové směny v práci jsem knihu přelouskala celou. Nebylo to těžké - kniha je velmi čtivá.

Electoral Engineering

17. října 2014 v 17:25 | Ducii |  Odborné
Podtitul: Voting Rules and Political Behaviour
Autorka: Pippa Norris
Vydání: Cambridge University Press 2004
Počet stran: 375

Málokdy mám náladu večer po příchodu ze školy či z práce ještě číst něco, na co bych se musela soustředit. S touto knihou to šlo ale poměrně dobře a ve finále jsme spolu strávili jen tři dny. Pravda není všem dnům konec - ještě si z toho musím udělat nějaké poznámky ke státnicím, ale i tak četlo se to velmi dobře a rychle. Možná je to proto, že mne téma zajímá. Knihy z oblasti komparativní politologie mi ubíhaly vždy rychleji než nějaká politická filozofie, které člověk nerozumí ani v češtině, natož v angličtině.

Chrámy: Drevené kostolíky na Slovensku

14. října 2014 v 20:22 | Ducii |  Další
Autor: Karol Kállay
Vydání: Ikar 2009
Poče stran: 175

K této knize jsem se dostala čirou náhodou. Snažím se splnit knižní abecední výzvu a hledala jsem něco od Ch, co by bylo zajímavé ale zároveň krátké a nenáročné. Při procházení knihovní databáze jsem narazila na tuto dvojjazyčnou knihu: Chrámy/Churches: Drevené kostolíky na Slovensku/Wooden Churcher in Slovakia.

Knižní předsevzetí 2014

10. října 2014 v 7:33 | Ducii |  Knihy
Ke konci loňského roku jsem si stanovila několik knižních předsevzetí pro letošní rok. Níže nejen ona předsevzetí, ale také jak se mi je zatím daří plnit.

Yvetta

9. října 2014 v 17:07 | Ducii |  Světová beletrie
Profil knihy na čbdb
Autor: Guy de Maupassant
Počet stran: 95
Vydání: Mladá fronta 1976 (vydání druhé)

Yvetta je příběhem mladé ženy, jak již dává napovědět název. Ke knize jsem se dostala pouze z toho důvodu, že jsem si pro letošní rok stanovila "abecední výzvu" a hledala jsem něco krátkého a zajímavého k písmenu Y. A objevila jsem Yvetu. Rozhodně toho nelituji. Těch necelých 100 stran, ve kterých jsou započítány i obrázky, bylo pro příběh dostačujících. Ani moc ani málo. Rozpitvávat děj na delší ploše by bylo kontraproduktivní.

Muži v naději (2011)

5. října 2014 v 11:50 | Ducii |  Komedie
Včera jako již tradičně v sobotu v televizi nedávali nic zajímavého, takže jsem skončila u "nejmenšího zla", kterým se mi jevil český film Muži v naději. Předem říkám, že české filmy ráda nemám a asi nikdy mít nebudu.

Knihy přečtené v roce 2014

3. října 2014 v 21:08 | Ducii |  Roční přehledy
Seznam knih přečtených v roce 2014. Průběžně bude aktualizován.
Aktuálně k 9.12. 2014: 93 v češtině, 10 v angličtině, 1 ve slovenštině = celkem 104 knih

Vítejte

3. října 2014 v 20:05 | Ducii
Vítejte na mém novém blogu!

Na tomto blogu bych ráda publikovala recenze na mnou přečtené knihy. To je primární účel, proč jsem blog založila. V průběhu existence blogu bych ráda navázala spolupráci i s různými nakladatelstvími. Krom toho se zde možná objeví čas od času recenze na nějaký film/seriál, zážitky z cest apod.
V průběhu nejbližších týdnu se zde objeví různé rubriky, obsah začnu naplňovat hlavně od nového roku až budu mít po státnicích a tedy čas číst pěkné knížky:-)

Doufám, že se Vám na mém blogu bude líbit a budete se sem vracet!

Vaše Ducii