Chrámy: Drevené kostolíky na Slovensku

14. října 2014 v 20:22 | Ducii |  Další
Autor: Karol Kállay
Vydání: Ikar 2009
Poče stran: 175

K této knize jsem se dostala čirou náhodou. Snažím se splnit knižní abecední výzvu a hledala jsem něco od Ch, co by bylo zajímavé ale zároveň krátké a nenáročné. Při procházení knihovní databáze jsem narazila na tuto dvojjazyčnou knihu: Chrámy/Churches: Drevené kostolíky na Slovensku/Wooden Churcher in Slovakia.Jak už název knihy napovídá jedná se o publikaci slovensko-anglickou. Je to především obrazová publikace. Je plná krásných obrázků dřevěných nábožrnských staveb. Jedná se o pravoslavné kostely, což je patrné z vnitřní výzdoby. Já mám moc ráda pravoslavné kostely. Když jsem vstoupila do svého prvního pravoslavného kostela, tak jsem si připadala jako Alenka v říši divů. Něco tak krásného jsem v životě neviděla. Tudíž jsem se u této knihy rozhodně nenudila a obrázky s nadšením zkoumala.

Texty k obrázkům jsou velmi stručné, občas bych byla raději za něco věcnějšího, než spíše pocitový komentář či komentář nějaké sochy. Četla jsem pouze slovenské komentáře, byť jsem chvíli přemýšlela, zda to nečíst spíše anglicky. Slovenština v sané formě mi docela dělá problém. Především taková ta vyloženě knižní, ale dalo se to.

Knihu nebudu hodnotit jako běžně, protože se na ní nedá moc co hodnotit - žádný děj nemá, snad jen ty obrázky a ty jsou krásné. Jen by jich mohlo být více:-) Na dřevěné kostely bych se mohla dívat pořád.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Gil Gil | Web | 16. října 2014 v 11:43 | Reagovat

Juj tak tohle si asi seženu, protože mám pravoslavné kostely strašně ráda ♥ :-) A jejich svaté taky :-)

2 Ducii Ducii | 16. října 2014 v 13:25 | Reagovat

[1]: Mají to v Praze v Národní knihovně - dá se to půjčit absenčně, takže určitě nebude případně problém i nějaká meziknihovní výpůjčka;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama