Novinky, které mne zaujaly 1/2014

27. října 2014 v 20:54 | Ducii |  Novinky
Rozhodla jsem se zpětně prolistovat letošní knižní novinky a co mne v nich zaujalo. Níže krátký seznam z lednových knih. Postupně se propracuju dál:-)

Srebrenica - A. Dorin - profil čbdb
"...Dorinova kniha je jedinečným svědectvím o manipulacích a lžích, na nichž se zprávy o "největším masakru v Evropě od konce 2. světové války" zakládají. Přináší také u nás dosud nepublikované detaily o sadistických postupech a rozsudcích bez důkazů tzv. Tribunálu pro bývalou Jugoslávii (ICTY) v Haagu."
Můj názor: Vypadá to na velmi kontroverzní knihu, kterou asi budu chtít vzteky při čtení rozkousat, ale jsem docela zvědavá. Popírání holocaustu je dost evergreen, s popíráním Srebrenici jsem se ještě nesetkala, pomineme-li samotné pachatele.


Deset žen - M. Serannová - profil čbdb
"...Devět žen, každá úplně jiná. Nikdy předtím se neviděly, a přesto spolu sdílejí své příběhy. ... Všechny si na bedrech nesou tíhu strachu, samoty, promarněných tužeb a nejistoty. Někdy za to může minulost, s níž se nelze vyrovnat, jindy přítomnost... Matky, dcery, manželky, vdovy, milenky. Hrdinky tohoto románu přijímají Natašinu výzvu, aby se pokusily pohlédnout na svůj život novýma očima."
Můj názor: Zaujala mne anotace a taky obálka knihy, tak snad to bude stát za to.

Motýlí ostrov - C. Bomann - profil čbdb
"Diana Wagenbachová, berlínská právnička, odlétá do Anglie, kde umírá její milovaná teta. Ta v posledních slovech prosí Dianu, aby odhalila dlouho chráněné rodinné tajemství..."
Můj názor: Zavání to zajímavým příběhem plným napětí a tajemství.

Krásné zítřky - K. Boo - profil čbdb
"Dokumentárně-beletristické zpracování přibližuje osudy chudých lidí v indických slumech..."
Můj názor: Příběhy ze života - to já ráda.

Chudáci Romové, zlí Cikáni - N. Mappes-Niediek - profil čbdb
"...Odvážná hlavní teze vzbuzující četné kontroverze zní: Evropa nepotřebuje romskou politiku podporující pozitivní identitu této menšiny, ale sociální politiku zaměřenou na potírání chudoby..."
Můj názor: Tuhle knížku už jsem měla párkrát i fyzicky v ruce, ale zatím jsem si nenašla čas se do ní začíst.

Než řeknu sbohem - S. Spencer-Wendel, B. Witter - profil čbdb
"...Prognóza: odhadem rok života. Autorka se vydává na závod s časem - chce, aby si s rodinou užila co nejvíce šťastných chvil..."
Můj názor: Příběh ze života. Bude jistě velmi emotivní.

Dobrovolnice - H. Hindráková - profil čbdb
"Amélie objeví inzerát na práci dobrovolnice v uprchlickém táboře Kakuma v Keni. Zaplatí poplatek, ale po příletu zjistí, že naletěla podvodníkům. Začne pomáhat ve slumech, kde panují otřesné podmínky. Navíc zde někdo unáší děti. Amélie zkusí pátrat, netuší však, jaké nebezpečí jí hrozí. Jednoho dne procitne v chýši v zakrváceném oblečení a vůbec nic si nepamatuje."
Můj názor: Anotace zní dobře.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama