Novinky, které mne zaujaly 2/2014

1. listopadu 2014 v 19:25 | Ducii |  Novinky
Únorové novinky, které bych si chtěla přečíst...

Stín banyánu - V. Ratner - čbdb
"...Ve světě novém, v němž se smrt, hladovění a tvrdá práce na hranici fyzických možností stanou něčím tak hrůzně všedním a všudypřítomným, se malá Raami upne k tomu jedinému, co jí z násilně přervaného dětství zbylo - k tradičním kambodžským mýtům a legendám, které jí vyprávěl otec. V ovzduší brutálního systematického teroru, kde je paměť brána jako nemoc a záminka popravě, se dívka snaží s jejich pomocí bojovat o každý další den, kdy zůstane naživu."
Proč si chci přečíst: Zaujala mne anotace. O knihu už jsem soutěžila v pár soutěžích.. neúspěšně. Ale já se nevzdám!


Princezna Kate a její styl - C. Jones - čbdb
"...Seznámíte se detailně se 40 outfity od sportovních oděvů po velké večerní, jak šel čas od studentských dob přes svatbu až po roli královské manželky...."
Proč si chci přečíst: Kate ráda nemám, ale zajímám se o monarchie. A jelikož se tomu nyní věnuju nejen zájmově na monarchie.blog.cz, ale i vlastně pracovně, tak každá nová kniha musí ke mně:-)

Přírodní zdroje a ozbrojené konflikty - P. Martinovský, T. Šmíd - čbdb
"Války o suroviny budou podle názorů mnohých odborníků dominantním typem ozbrojených konfliktů v tomto století..."
Proč si chci přečíst: Od té doby, co znám T. Karl a její hlavní tezi mne toto téma dost zajímá. Karlové kniha Paradox of Plenty, kde rozebírání něco podobné mimo jiné, není v ČR sehnatelná, takže by tohle mohla být dobrá náhražka.

Kritikové marxismu - M. Bankowicz - čbdb
"Z čeho obviňovali marxismus jeho kritikové? Je marxismus vědou o zákonitostech společenského vývoje, nebo ahistorickou utopií? Proč se marxismus stal opiem intelektuálů a politickým náboženstvím? Marxismus: prométheovský záměr osvobození lidstva, který se v praxi nepovedl, nebo ponurá vize totalitního režimu? Leninismus: rozvinutí, nebo popření marxismu?..."
Proč si chci přečíst: No tohle bych asi měla dát ještě před státnicemi:-D ...to asi nestihnu... snad to zvládnu i bez toho. Zní to jako zajímavá kniha. Otázka, zda to bude klasická politologická nesrozumitelná práce nebo to bude stručné a přehledné a hlavně srozumitelně podané. Marxistická díla totiž bývají dost náročná na čtení. Ať už Marxovy spisy, nebo neomarxistické vědecké publikace posledních let...


V tomto měsíci vyšly také bestsellery Volání kukačky a Vraní dívka. Jejich přečtení bych se též nebránila, mohlo by to být zajímavé, když je to takový hit. Ale člověk nemůže přečíst každý bestseller, takže ještě počkám pár měsíců, zda o tom všichni budou tak mluvit, aby mne to donutilo si to ze zvědavosti někdy přečíst:-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gil Gil | Web | 5. listopadu 2014 v 15:16 | Reagovat

Strašně zajímavé :-) Stín banyánu zní skvěle, to by se mi určitě moc líbilo, a také ty Přírodní zdroje a konflikty o nich, viděla jsem o tomto tématu kdysi kousek v televizi - děsivé

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama