Novinky, které mne zaujaly 3/2014

1. listopadu 2014 v 19:53 | Ducii |  Novinky
V březnu mne toho mnoho nezaujalo. Ale něco málo se našlo...

Svazijsko - L. Piknerová - čdbd
"Malé absolutistické království v nitru jižní Afriky při hranicích s Mosambikem představuje svébytnou a unikátní kulturně-historickou entitu, jež zůstává českému čtenáři stále neznámá..."
Proč si chci přečíst: Svazijsko je nesmírně zajímavá země, takže bych se ráda dozvěděla více. Ten jejich král, to je něco neskutečného...


Sirotek z Highbury - J. Aiken - čbdb
"...Román volně navazuje na jedno z nejuznávanějších děl Jane Austenové Emma, ve kterém se Jane objevuje jako druhá hlavní hrdinka."
Proč si chci přečíst: Emmu jsem četla. Moc mne nenadchla, ale Austenovou mám moc ráda. Obecně mám ráda romány z té doby, takže volně navazující příběh by se mi mohl líbit.

Etnické komunity: Romové - D. Bittnerová, M. Moravcová - čbdb
"...Propojuje pohled majority na romskou populaci s pohledem na život Romů ve vyloučených lokalitách. Nahlíží problém z hlediska pozice těchto minoritních komunit v lokálních společnostech..."
Proč si chci přečíst: Tohle téma mne poslední dobou hodně zajímá, takže koukám po všem, co s tím a s pravicovým extremismem souvisí.

Jak mluvit na veřejnosti - P. Heigl - čbdb
"...V knize se dozvíme, na čem při ústním projevu záleží nejvíce, dostaneme tipy a naučíme se triky, které budeme moci ihned vyzkoušet. Vždyť mluvit je tak přirozené!"
Proč si chci přečíst: Vlastně, samozřejmě, takže... určitě to znáte. S projevem na veřejnosti problém nemám, tréma mne již dávno opustila.. ale je fajn získat nějaké tipy, protože ona jmenovaná výplňková slovíčka mám moooc ráda.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lůc z Knižního světa Lůc z Knižního světa | Web | 7. listopadu 2014 v 15:55 | Reagovat

Já bych si z tohohle asi vybrala Svazijsko. Docela by mě zajímalo dozvědět se něco nového o této zemi. Potom se mi i docela líbí Sirotek z Highbury, taky by to mohlo být dobré :D

2 Em Age Em Age | Web | 8. listopadu 2014 v 13:23 | Reagovat

Ta o Svazijsku mě zaujala. :D Ta poslední by se mi hodila.. :-) I ta o Romech může být zajímavá.
Emmu od Jane Austenové čtu právě teď, to je náhoda. O_O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama