Novinky, které mne zaujaly 4/2014

9. prosince 2014 v 10:16 | Ducii |  Novinky
K. Schneidt: Uvězněna v rodné zemi - čbdb
O knize: "Katja Schneidtová je mladá emancipovaná žena, která miluje život a ráda se baví. Dokud nepozná Mahmuda. Zamilují se do sebe a nastěhují do společného bytu. Ale pak její turecký přítel zničehonic ukáže svou pravou tvář - tvář tyrana. Katja se náhle uprostřed moderní Evropy ocitá v neznámém, paralelním světě islámské společnosti a je konfrontována s jejími zákony. Poté, co ji partner několikrát zbije málem k smrti, sebere všechnu svou odvahu a uprchne. Stává se však psancem a dodnes žije pod neustálou hrozbou pomsty jeho tureckého klanu."
Proč si chci přečíst: Tohle téma mne vždycky zajímalo. Trochu se obávám, že to bude taková ta německá klasika v tomto směru. Kniha hloupé ženy, která po zkušenostech s násilníkem prská nenávist na celý islám. Ale třeba to bude příjemné překvapení - pár se jich na našem trhu najde.


L. Fónadová: Nenechali se vyloučit - čbdb
O knize: "...Cílem této práce je představit okolnosti a životní strategie, které přispěly k tomu, že některým Romům se podaří překonat etnicky podmíněné sociální bariéry a dosáhnout vyššího socioekonomického postavení a to ve společenském kontextu, ve kterém většina Romů zůstává v nejnižších patrech sociální struktury..."
Proč si chci přečíst: Opět tématika, která mne zajímá. Navíc kniha postavená na velmi zajímavé studii.

V. Votýpka: Křižovatky česé aristokracie - čbdb
O knize: "Kniha, jež volně navazuje na autorovu úspěšnou "šlechtickou trilogii", vypráví osudy potomků šesti českých šlechtických rodů, kteří se od roku 1989 opět aktivně účastní života české společnosti nebo se sem pravidelně vracejí. Těžkosti spojené s návratem z nucené vnitřní nebo zahraniční emigrace líčí příběhy Franzisky Diany Sternbergové, Pavlíny Bořek-Dohalské, Mathildy Nosticové, potomků rodů Kolowratů-Krakowských, Podstatských-Lichtenštejnů z Velkého Meziříčí, Valdštejnů na Třebíči a příběh ing. Jaroslava Cuhry, disidenta a porevolučního poslance, který stál u počátku restitucí šlechtického majetku."
Proč si chci přečíst: Osudy aristokracie (včetn té české poválečné) mne vždy zajímaly. O Votýpka píše velmi čtivě.

J. Johnson: Sultánova žena - čbdb
O knize: "...Vypráví příběh Nus-nuse, syna náčelníka kmene Senufo, který se stal otrokem u dvora sultána Muláje Ismaíla, jednoho z nejkrutějších vládců v historii. Do jeho života zasáhne pletichářská sultánova žena Zajdána, pověstná používáním černé magie a jedů, a zákeřný velkovezír. Nus-nusův osud však zásadně změní mladá Angličanka Alys, zajatá berberskými korzáry. Ta musí čelit jednoduchému rozhodnutí. Zemřít, nebo popřít svou víru a stát se součástí sultánova harému..."
Proč si chci přečíst: Zajímavá beletrie, která spojuje historii a příběhem ženy a to vše v exotické oblasti. To vypadá jako něco, co by mne mohlo bavit.

N. Chomsky - Hnutí Occupy - čbdb
O knize: "...Jak jsme se dostali do bodu, kdy 1 procento obyvatel diktuje požadavky zbylým 99 procentům? Jakou spojitost má ekonomická krize a náš politický systém? Jakým způsobem můžeme oddělit finance a politiku? Jak by měly vypadat opravdu demokratické volby?"
Proč chci přečíst: Noam Chomsky je pojem. Hnutí Occupy je pojem. Kniha plná kritického myšlení. To chceš:-)

Christian Puttjer, Uwe Schnierda - Přijímací pohovor v angličtině - čbdb
O knize: "...V knize naleznete 200 nejčastějších otázek a příklady nejvhodnějších odpovědí, rozdělených do hlavních témat, která s vámi bude potenciální zaměstnavatel probírat..."
Proč si chci přečíst: Tuhle část pohovorů nemám ráda. A teď přejdeme do angličtiny a ptají se Vás na vci, na které byste nedokázali odpovědět ani v češtině. Takže doufám, že by mi tato kniha mohla dát pár tipů:-)

E. Siegl - Islám versus modernizace - čbdb
O knize: "Kniha se zabývá vzájemným vztahem islámu, sekularismu a modernizace ve vývoji Turecka. Tuto problematiku vedle teoretické roviny konkrétně zkoumá na příkladě bývalého tureckého premiéra a prezidenta Turguta Özala (1927-1993), jehož myšlení a politiku analyzuje a zařazuje do širšího politického a historického kontextu a porovnává s přístupy kemalismu a islamismu..."
Proč si chci přečíst: Odborná publikace zabývající se velmi zajímavým tématem, které je také velmi aktuální a diskutované.

R. Khoury - Rasputinův stín - čbdb
O knize: "Tajemný mnich a šedá eminence carského dvora. Muž, kterého bylo téměř nemožné zabít. A jehož dílo zřejmě přežilo dodnes…"
Proč si chci přečíst: Rasputin mne nikdy nepřestane fascinovat. Neuvěřitelná osoba, skutečný člověk, o kterém kolují neskutečné historky. Ve spojení s historickou detektivkou, které miluju, je tohle jasná volba.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Gil Gil | Web | 27. prosince 2014 v 11:02 | Reagovat

Zajímají Tě samá skutečně zajímavá témata :3 :-) jako vždy.. :-) Ducii, ale jak je teď asi Tvůj seznam dlouhý? Musím kouknout na čdbd :-D

2 ducii ducii | Web | 28. prosince 2014 v 10:52 | Reagovat

[1]: Hodně dlouhý. Já tam radši nekoukám ani :-D Ale už se těším - za měsíc až za měsíc a půl bude (snad) po státnicích a pak se konečně zavrtám do knih :-)

3 KIRAjony KIRAjony | E-mail | Web | 10. července 2018 v 3:15 | Reagovat

To determine internal swelling is difficult enough, therefore, consequently, they influence the body for a long time, which threatens the normal fetus. Fluids are dangerous because they break blood circulation. Similar picture leads to worsening feeding and the breath baby, created hypoxia.
Fighting such a pathology should be done with the help of correction feeding and special procedures so that water does not stay tissues. If expectant mother is resting, then under the feet better put a cushion or pillow to improve the blood circulation of tired legs. Do not long time to sit or stand, as this leads to stagnation in the body. It is recommended that the knee-elbow position several times a day in order to increase blood flow.
<a href=http://pregnancyplus.info/swollen-feet-and-legs-during-pregnancy-what-is-your-reaction>swollen feet and legs during pregnancy</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama