50 odstínů šedi

26. února 2015 v 19:14 | Ducii |  Jiné
Je to celosvětový hit. Dlouho jsem odolávala, ale zvědavost mi nedala. Vlastně to byla zvědavost mé kamarádky, která mne přivedla do kina. Knížku jsem nečetla, ale z doslechu jsem věděla, že to je hodně o erotice. Čekala jsem tedy film plný sexu. Tak to jsem se teda nedočkala.

Hlavní postavy: Celkově jsem z filmu byla celkem nadšená. Aby taky ne - hlavní hrdina je velmi zajímavá postava po psychologické stránce. Myslím, že herec se své role Christiana zhostil opravdu skvěle a dobře ho zahrál. Dokázal se do toho vžít a nepůsobil směšně. Člověk mu to věřil. To samé se nedí říci o představitelce Anny. Jednak nevypadá na 21. Vypadá staře i na svých 25 (vím o čem mluvím, je to má věková kategorie). Druhak mi přišlo, že to všechno děsně přehrávala. U erotických scén se svíjela naprosto nepřirozeně jako kdyby to byla nějaká žížala. A celkově jsem jí prostě nevěřila. Nezahrála to dobře. Každopádně oba dva obdivuju za to, jak se vypořádali s těmi erotickými scénami. Musela být náročné to natočit tak důvěryhodně.

Děj: Jelikož jsem hned po shlédnutí přečetla i všechny tři díly (aby ne, když to končí tak neurčitě...), tak to mohu porovnat i s knihou. Z té je vytaženo jen velmi malé množství událostí a ty jsou velmi modifikovány. K lepšímu. Ta kniha orpavdu není moc dobře napsaná. Líbila se mi (ale až asi od sté stránky, kdy jsem si zvykla na nepříliš kvalitní způsob psaní). Film dokázal z knihy vytěžit to nejlepší, povýšit to ještě o něco výš. Upřímně, kdybych první četla knihu, tak bych na to asi nešla.

Celkové hodnocení: Pokud chcete vidět film plný sexu a nahých scén, tak na to určitě nechoďte. Pokud chcete vidět velmi kvalitní mužský herecký výkon, pak to stojí za to. Film se mi líbil. Tím rozhodně neříkám, že bych chtěla být na místě hlavn hrdinky. Ale nějak mne to něčím zaujalo. Psychicky narušené jedince prostě pro ně jako hlavní postavy mám slabost.

Jo a ještě bych měla vyzdvihnout hudbu. Ta se velmi povedla. Beyoncé a skladba Haunted - skvělá volba. A moc se mi líbí také Love Me Like You Do. Také velmi chytlavá skladba.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Martina Martina | 1. března 2015 v 18:58 | Reagovat

Uf, tak tohle já asi nikdy neuvidím :-D Přelouskala jsem první díl a stačí mi to ;-) Nicméně v pátek jsem přečetla Já poutník. Jen tři slova. Bomba - úžasné - perfektní!

2 Ducii Ducii | 1. března 2015 v 19:30 | Reagovat

[1]: :-D Knížka není zrovna ukázka geniální tvorby, ale docela se to číst dalo (oproti třetímu dílu, ten byl dost špatný). Na Poutníka se taky někdy chystám, doufám, že brzy:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama