Březen 2015

Byla jsem otrokyní v satanské sektě

3. března 2015 v 18:05 | Ducii |  Podle skutečné události

Profil na čbdb
Autorka: Ulla Fröhling
Počet stran: 377
Vydání: Alpress 2009

Jestli je nějaká kniha, kterou byste zařadili do knih dle skutečné události opravdovým hitem, pak by to byla třeba tahle. Aby taky ne. Titulek je více než lákavý. Satanisti. Hodně se o nich mluví, ale co o nich vlastně víme?

I já jsem se nechala zlákat titulkem. Myslím, že z mé četby je dost evidentní, že mám pro podobné příběhy slabost. Když jsem byla mladší, snila jsem o práci v psychiatrické léčebně nebo ve vězení jako psycholog. No asi se to někde projevit muselo. Oborem jsem se sice minule, i když... Kde jinde najdete víc magorů než u moci? :-)

Ale zpět ke knize. Jak už jsem řekla zaujal mne titulek. Četla jsem mnoho podobných knih. Těšila jsem se, že tahle bude jiná. Dodá tomu všemu nový level týrání, bolesti, utrpení. Prostě že se setkáním s něčím, co ještě neznám. Uživatelé různých fór mne i varovali, že je to jen pro silné povahy. Žádné lehké čtení...

Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce

3. března 2015 v 17:33 | Ducii |  Světová beletrie
Profil na čbdb
Autor: Robert Fulghum
Počet stran: 190
Vydání: Argo 2013

Robert Fulghum patří mezi světové autory. Hodně se o něm mluví. A především tato knížka se stala hitem, proto jsem se rozhodla si ji přečíst. Jedná se o soubor různých povídek, fejetonů, úvah.. prostě co ho zrovna napadlo nějak okomentovat. Když si čtete na ČBDB ty nadšené komentáře, čekáte terno. Opět se mi ale potvrdilo (odobně jako třeba u 1984, že každý jsme jiný a máme různý vkus.

Mně teda tahle knížka vůbec nesedla. Jednak nemám ráda úplně tenhle žánr - krátké povídky, úvahy o ničem a o všem. Jednak mne to naprosto ničím nezaujalo. Nepřišlo mi, že by to napsal nějaký génius. Když si sepíšu své postřehy, myslím, že by to dopadlo dost podobně a že to nikoho neoslní. Nevidím v tom žádný velký literární talent. Prostě nic. Pár příhod bylo fajn, ale to je tak všechno. Třeba ta o mořské panně se mi docela líbila nebo o tom koledníkovi (jednočlenném sboru) či odklízeči listí. Pořád je to ale jehla v kupce sena.

Zotročená

3. března 2015 v 17:11 | Ducii |  Podle skutečné události
Profil na čbdb
Autorka: Sarah Forsyth
Počet stran: 252
Vydání: Alpress 2009

Po státnicích jsem vzala knihovnu útokem. Šla jsem bez seznamu a brala co mne zaujalo, což se samozřejmě nevylučuje s tím, že to na pomyslném seznamu už dlouhá léta je.


Tato kniha na Vás silně zapůsobí. Jinak to ani nelze říct. Občas se ptáte proč? Jak? Je neuvěřitelné, že takové věci se stále dějí. A dějí se tady za rohem. Není to scifi. Je to realita. Vlastně si nikdo z nás nemůže být jistý, že ho to nepotká. Vždyť to přeci začalo celé tak nevinně...