Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce

3. března 2015 v 17:33 | Ducii |  Světová beletrie
Profil na čbdb
Autor: Robert Fulghum
Počet stran: 190
Vydání: Argo 2013

Robert Fulghum patří mezi světové autory. Hodně se o něm mluví. A především tato knížka se stala hitem, proto jsem se rozhodla si ji přečíst. Jedná se o soubor různých povídek, fejetonů, úvah.. prostě co ho zrovna napadlo nějak okomentovat. Když si čtete na ČBDB ty nadšené komentáře, čekáte terno. Opět se mi ale potvrdilo (odobně jako třeba u 1984, že každý jsme jiný a máme různý vkus.

Mně teda tahle knížka vůbec nesedla. Jednak nemám ráda úplně tenhle žánr - krátké povídky, úvahy o ničem a o všem. Jednak mne to naprosto ničím nezaujalo. Nepřišlo mi, že by to napsal nějaký génius. Když si sepíšu své postřehy, myslím, že by to dopadlo dost podobně a že to nikoho neoslní. Nevidím v tom žádný velký literární talent. Prostě nic. Pár příhod bylo fajn, ale to je tak všechno. Třeba ta o mořské panně se mi docela líbila nebo o tom koledníkovi (jednočlenném sboru) či odklízeči listí. Pořád je to ale jehla v kupce sena.Hodnocení knihy:
Obálka: Nic extra, možná by bylo dobré vzít si jako inspiraci jeden z příběhů a ten ilustrovat. Vůbec si myslím, že ilustrace by tu knihu mohly oživit. Na druhou sranu by pak vypadala tlustní, takže by mne to možná odradilo rovnou... 4/10
Děj: Děj to samozřejmě nemá, jak už bylo zmíněno výše. Já mám ale mnohem raději knížky s dějem. Většina příběhů či jak to nazvat také děj nemá. Jsou to spíše různá zamyšlení, postřehy atd. Ráda si něco takového přečtu třeba na blogu, ale smysl takových knih nechápu. 2/10
Celkové hodnocení: 35% Můj styl to není. Věřím, že kniha si najde své čtenáře a milovníky. Ostatně má jich dost. Je tam určitš hodnš námětů k zamyšlení (Gill tobě by se možná mohla líbit). Já většinou u knih ale hledám odreagování, nikoliv náměty k přemýšlení. Těch mám spoustu okolo a člověk si od toho musí občas odpočinout.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Gil Gil | Web | 11. března 2015 v 9:13 | Reagovat

Jé, mně hlavně dostal ten název, ten se povedl, perfektní vtip :D :D :D Název mně fakt zaujal :-D Náměty k zamyšlení mám určitě ráda :-)
Ale jsem .. jak to říci.. chybí mi slovo.. knižní rasista? :D já totiž čtu jen knížky oficiální náboženské, o milých duchovních osobnostech nebo od nich a o duchovní cestě, nedokážu jinou číst :-D  :-D  :-D Žádnou "světskou" ne. Kdysi jsem se o to pokoušela a myslela jsem, že zemřu, bylo to pro mne tak suchopárné, že jsem to nezvládla :D Crazy Gil :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama