Srpen 2015

Norské dřevo

26. srpna 2015 v 21:07 | Ducii |  Světová beletrie
Profil na čbdb
Autor: Haruki Murakami
Počet stran: 297
Vydání: Euromedia Group, 2015

Haruki Murakami, kdo by to jméno neznal. Ačkoliv jsem od něj dosud nic nečetla, tak jsem to už slyšela nejmíň tisíckrát za posledních šest let. Spolubydlící z koleje mívala knížky od Murakamiho (tehdy jsem si ještě myslela, že Murakami je žena) vždy na své poličce. Asi díky ní jsem tohle jméno objevila, ale že mi utkvělo v paměti, za to může neustálá masáž médií. Murakami je podobně jako Nesbo hit posledních let.

Dlouho jsem odolávala přečíst si něco od Murakamiho. Ze dvou důvodů. Japonsko není oblast, která by mě úplně zajímala a děj odehrávající se v Japonsku mě neláká tolik jako děj odehrávající se v arabském světě. Za druhé, nerada jdu s davem. Vždy, když vezmu do rukou něco, co má masovou popularitu, tak jsem zklamaná. Dobře, ne vždy, ale velmi často. Takže otázka zní - proč jsem se nakonec přeci jen dostala k Murakamimu?

Mimoni

11. srpna 2015 v 21:09 | Ducii |  Jiné
Mimoňové... dokud je neznáte, tak si jich nevšímáte. Když vás někdo seznámí, najednou zjistíte, že jsou všude. Všude, kde si vzpomenete. Dlouho jsem tyhle žluťásky neznala. Netušila jsem, co jsou zač ti smajlíci na facebooku, v čem jsou tak super. Až jednou jsem se rozhodla vidět film Já padouch... a propadla jsem.


Alchymista

10. srpna 2015 v 21:20 | Ducii |  Další
Profil na čbdb
Autor: Paolo Coelho
Počet stran: 126
Vydání: Jota 1995

Jestli něco patří mezi knihy, o nichž se hodně mluví, pak to Alchymista rozhodně je. Přiznám se, že vždy, když se mi do ruky dostane nějaká opěvovaná kniha, tak z toho mám trochu obavy, zda to bude tak dobrý. Většinou to absolutně nesplní má očekávání. Byl to i případ Alchymisty?