Motýlí ostrov

8. dubna 2016 v 18:44 | Ducii |  Světová beletrie
Autor: Corina Bomannová
Nakladatelství: Knižní klub
Rok: 2014
Počet stran: 456
ISBN: 978-80-242-4205-7


Knížka Motýli ostrov mne zaujala již v době, kdy vyšla. Nevím proč, asi mám ráda tajemství a příběhy, kde je třeba odhalit něco skrytého a poskládat si ze skládačky celkový obrázek. Když jsem tedy na knížku narazila náhodou v knihovně, ani chvilku jsem neváhala a sáhla po ní.

Příběh začíná velmi slibně. Diana žijící v Německu se po zjištění manželovy nevěry vydává do Anglie na staré sídlo, kde žije její teta Emmely. Neodjíždí sem zapomenout, nýbrž proto, aby navštívila tetu, která umírá. Ta jí na smrtelné posteli odhaluje existenci jistého rodinného tajemství a chce, aby ho zjistila. Nechává jí k tomu několik indicií, dál ale musí Diana hledat sama. Zjistí, co se skrývá v rodinné skříni za kostlivce?


Diana se vydává na své cestě na Srí Lanku, kde nakonec zjistí, jak to v minulosti bylo s jejími předky, kteří zde jistou dobu v devatenáctém století žili. A potkává zde také novou lásku stejně jako kdysi její příbuzná Grace. Čtenáři ovšem není dovoleno odhalovat tajemství postupně s tím, jak Diana získává různé indicie.

Deník Grace respektive jeho části se nám totiž prolíná s kapitolami popisujícími Dianino bádání. Takže, když Diana dospěje do bodu, že odhalí, čí krev jí koluje v žilách, my už to pár desítek stran víme či přinejmenším tušíme. teprve poté se časová linie obou příběhů propojí tak, že nejsme napřed. Musím říct, že tohle mi docela vadilo.

Byla bych mnohem raději, kdyby se první půlka knihy odvíjela čistě jen okolo Dianina pátrání a životního příběhu a teprve až by našla Gracin deník, tak pak nám měla autorka naservírovat celé vyprávění z Kolomba a plantáže. Kvůli tomu, jak to udělala musím říct, že mě to občas úplně nebavilo a Dianina pasáž mi přišla víceméně zbytečná. Zbytečné míchání dvou příběhových linií, když by mohly následovat po sobě.

Obálka: 10/10 Obálka na první pohled zaujme. Ačkoliv může být spolu s názvem z počátku nejasností, během čtení čtenář pochopí symboliku motýlů. Nedokáži si představit lépe ztvárněnou obálku.
Hlavní postavy: 10/10 Tuhle část autorka vymyslela dokonale. Všechny postavy mi tam skvěle seděly i jejich role. Škoda, že Emmely umřela hned na začátku, mohla to být zajímavá dáma.
Styl psaní/čtivost: 5/10 Jak jsem psala již výše, vyloženě mi vadilo prolínání dvou dějových linii, které nebylo na místě. To narušovalo čtivost příběhu, kdy jedna linie byla napřed před tou druhou.
Děj: 8/10 Pominu-li hledání Diany, které díky prolínání děje ztrácí v celém příběhu smysl, děj samotný v devatenáctém století mi přišel zajímavý a napínavý. Byla jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet.
Konec: 7/10 Konec knížky mi přišel trochu uspěchaný. Najednou byl tady, Myslím, že autorka do toho buď neměla motat tu poslední indicii nebo to poslední hledání trochu více rozvést.
Celkové hodnocení: 80/100 takže 4 hvězdičky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama